1. Anasayfa
  2. Mevzuat

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor
E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor
0

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor. E nabız, en sık kullanılan sağlık sistemlerinden bir tanesidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık sektörünün pek çok noktasında da ilerleme kaydedilmiş çoğu işlem direkt sistem üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Başlıklar

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor

Başta randevu sistemi olmak üzere; tahlil sonuçlarını aynı gün içerisinde görme imkanı veren E nabız, aynı zamanda hastanın kendisini takip edebileceği bir sistemdir. E nabız tahlil sonuçları görememe problemi nadiren de olsa yaşanan bir problemdir. Bu problemin kaynaklandığı pek çok durum söz konusudur. Bu durum şu şekildedir;

E nabız tahlil sonuçları kısmına girildiğinde sayfa içerisinde yer alan tarih aralığı yanlış girilmiş ya da değerleri boş bırakılmış olabilir. Tahlillerin bulunduğu alandaki tarih aralığını kontrol ederek tahlil yaptırdığınız tarihi girerek yeniden deneyebilirsiniz.

Doktor tarafından verilen tahlil sonuçlarının açıklanma süreleri değişkenlik gösterebilir. Her bir tahlilin belirli saat aralığında açıklanma süreci mevcuttur. Tahlil sonuçlarının sistem üzerinde görünmediği durumlarda sağlık kuruluşundaki laboratuvar ile iletişime geçerek bilgi almanız gerekir.

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor
E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor

Tahlil Sonuçları E Nabız Sistemine Ne Zaman Yansır?

Tahlil sonuçları laboratuvar onayından geçtikten sonra direkt olarak e nabız sistemine yansır. Her tahlilin açıklanma süreleri birbirinden farklı olmasından dolayı tüm tahliller aynı anda görünmeyebilir. Yapılan tahlillerin e nabız sistemine yansıma süreçleri şu şekildedir;

  • Kan tahlilleri en kısa sürede e nabız sistemine düşen tahlilleri kapsar. En geç iki iş günü içerisinde tahlil sonuçlarının e nabız sistemine düşmesi gerekir. 2 iş günü içerisinde tahlil sonuçlarının açıklanmaması durumunda laboratuvar ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.
  • İdrar tahlili sonuçları da en erken açıklanan sonuçlardır. Bu duruma göre iki iş gününü geçen tahlil sonuçlarınız için mutlaka laboratuvar ile iletişime geçmeniz gerekir.
  • Mikroskopi tahlil sonuçları klasik kan tahlili ve idrar tahlillerine göre sisteme daha geç yansıyan tahlillerden bir tanesidir. Mikroskopi tahlilleri ortalama olarak 3 iş günü içerisinde sisteme düşmesi gerekir.
  • Radyoloji tahlil sonuçları da geç açıklanan tahliller arasında yer alır. 4 iş günü içerisinde e nabız sisteminde tahlillerinizi görebilirsiniz. Tahlilleriniz görünmüyor ise mutlaka hastane ya da tahlil yaptırdığınız laboratuvar ile iletişime geçerek bilgi vermeniz önem arz eder.
  • Patoloji sonuçları ortalama 1 hafta içerisinde sisteme yansır. Patoloji sonucunuzun uzun süre sisteme yansımadığı durumda teknik problemlerin giderilmesi ve sonuçların görünmesi için hastane ya da laboratuvar ile iletişime geçmeniz gerekir.

Her Tahlil Sonucu E Nabız Sisteminde Görülür mü?

E nabız sisteminde hastanelerde yapmış olduğunuz tüm tahliller görünür. Patoloji, radyoloji, kan tahlilleri gibi geçmiş dönemde yaptırmış olduğunuz tahlilleri de burada görebilirsiniz. Hasta tarafından görüntülenen, incelenen ve dijital ortamda kayıt altına alınan bu tahlil sonuçları, farklı hastaneye gidildiği zamanda doktor tarafından görüntülenebilir.

E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor
E Nabız’da Tahlil Sonuçları Görünmüyor

E Nabız Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Elektronik ortamda tahlil sonuçlarını görüntülemek isteyen kişiler E Nabız tahlil sonuçları nasıl öğrenilir araştırması yapar. Tahlil sonuçlarını görüntüleyebilmek için şu aşamaların takip edilmesi gerekir;

  • E nabız uygulamasına E Devlet şifresi ile giriş yapılır. E Devlet şifresinin olmadığı durumlarda aile hekiminden tek kullanımlık şifre alabilirsiniz. Sistemdeki tahlillere erişebilmek için sadece T.C. bilgisi girilerek tahlil sonuçlarının öğrenilmesi mümkün değildir.
  • Sol bölümde bulunan “Tahlillerim” seçeneğine tıklanır.
  • Tahlil sekmesine tıklandıktan sonra bir sayfa açılır ve bu sayfada daha önce yapılan tüm tahliller, tahlillerin referans birimleri, raporları ve tarihleri ile birlikte listelenir.
  • Detaylı olarak incelenmek istenen raporları dilerseniz bilgisayar ortamında PDF olarak da görüntüleme alternatifiniz mevcuttur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir