1. Anasayfa
 2. Sağlık Meslekleri

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları 2022

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları 2022
Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları 2022
0

Sağlık bakanlığı personel alımı 2022 yılında da devam ediyor. İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı için il bazında taşra teşkilatları hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere çok sayıda sürekli işçi alımı gerçekleştirildi. Önümüzdeki dönemde de Sağlık Bakanlığı tarafından işçi ve sözleşmeli sağlık personeli kadrosu için yeni alımların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından birçok aday kura sonuçlarını araştırmaya başlamıştır.

Noter huzurunda, alım yapılacak iller bazında kura çekimi gerçekleştirilecektir. Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımına yönelik kura sonuçlarının takip edilmesi ve kura sonuçlarının öğrenilmesi için adayların elektronik ortam üzerinden işlem yapmaları mümkündür. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 2022 yılında da başvurusunu tamamlayan adaylar tarafından araştırılmaktadır.

Başlıklar

2022 Sağlık Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı duyurular bölümünde yer alan tarihlere göre Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçlarının yapılacağı tarihlerin öğrenilmesi mümkündür. 2022 yılında gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı İŞKUR sürekli işçi alımı kapsamında, önümüzdeki dönemde de yapılacak alımlar için adayların benzer adımları takip ederek kura sonuçlarını öğrenmesi ve kura çekimini takip etmeleri mümkündür.

Sağlık Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan işçi alımına yönelik başvurularını tamamlayan adayların kura sonuçlarını öğrenmeleri mümkündür. 2022 yılının ilk aylarında 10 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere personel alımları yapıldı. Bu kapsamda ilk defa ve yeniden atama kurası sonuçlarına göre adayların süreç takibinde bulunmaları mümkündür. Güncel alımlarda ise ilan edilecek tarihlerin resmi duyuru sayfasından takip edilmesi gerekmektedir.

2022 Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçlarına Nereden Bakılır?

Sağlık Bakanlığı atama ve kura sonuçları öğrenme işlemlerinin doğrudan Sağlık Bakanlığı ilgili sorgulama ekranı üzerinden yapılması mümkündür. 2022 yılında yapılan tüm güncel kura çekimleri ve arama sonuçlarının Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen adres üzerinden kontrol edilmesi mümkündür. Adayların elektronik ortam üzerinden kolayca kura sonuçlarını öğrenmeleri mümkündür.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçlarının öğrenilmesi için ‘’iscisonuc.saglik.gov’’ adresi üzerinden adayların sorgulama işlemlerini dakikalar içinde yapmaları sağlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı resmi sayfasına erişim sağlayan adayların sorgulama ekranında yer alan bilgileri girdikten sonra sonuçları öğrenmeleri mümkündür.

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları İsim Listesi Yayınlandı Mı?

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları 2022

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi üzerinden sorgulama işlemlerinin yapılarak adayların sonuçları öğrenmeleri mümkündür. Sağlık Bakanlığı tarafından duyurusu yapılacak yeni işçi alım ilanlarında da benzer süreçler geçerli olacaktır. İŞKUR, noter ve ilgili kişiler tarafından gerçekleştirilecek kura sonuçlarına göre adayların atama işlemleri için kalan işlemleri de gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Yayımlanan isim listesi içinde yer alamayan kişiler sonraki alımlarda ilgili şartları sağlamaları halinde şanslarını yeniden deneyebilirler. İŞKUR aracılığıyla Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları için yapılacak personel alımına yönelik kura sonuçlarının ilan edilecek tarihlerde takip edilmesi ve sonuçların görüntülenmesi mümkündür. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 2022 yılında elektronik ortam üzerinden görüntülenebilmektedir.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Hangi Branşlarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları 2022 yılı kapsamında en çok araştırılan branşlar arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı’nın taşra teşkilatları için çok sayıda alım gerçekleştiriliyor. Sürekli işçi kadrosu için farklı branşlarda alımların önümüzdeki dönemde de devam etmesi beklenmektedir.

2022 yılında gerçekleştirilen en son işçi alımlarına göre sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere şu kadrolarda alım yapılmıştır:

 • Temizlik Görevlisi
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi
 • Bakım ve Onarım Hizmetleri
 • Şoförlük
 • Klinik Destek Elemanı vb.

2022 yılının ikinci yarısında ve önümüzdeki dönemlerde de Sağlık Bakanlığı tarafından merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere sürekli işçi unvanında personel alımı gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Görüntüleme Ekranı

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları Sağlık Bakanlığı ilgili internet sayfası üzerinden görüntülenebilmektedir. Başvuru sahibi adayların kura sonuçlarını öğrenmek için sorgulama ekranında yer alan kutucukları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak işlem yapmaları mümkündür. Yapılan en son ki sürekli işçi alımına yönelik adayların form üzerinde yer alan bilgileri girdikten sonra anında sonuçları görmeleri mümkündür.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçlarını görüntülemek için şu bilgiler istenmektedir:

 • T.C. Kimlik Numarası,
 • Baba Adı,
 • Doğum Yılı.

Form üzerinde yer alan kutucukları doldurduktan sonra ‘’Kontrol Et’’ butonuna tıklayarak kısa süre içinde kura sonuçlarına erişim sağlayabilir ve sonraki aşama için hangi adımları takip etmeniz gerektiğiniz öğrenebilirsiniz.

2022 Sağlık Bakanlığı İŞKUR İşçi Alımı Şartları Neler?

Sağlık Bakanlığı İŞKUR işçi alımı kapsamında adayların bazı genel şartları ve ilgili pozisyon için belirlene diğer özel şartları taşıması gerekmektedir. Bu genel şartlardan bazıları şunlardır:

 • 657 sayılı Kanın kapsamında yer alan ilgili maddede belirlenen şartları taşımak,
 • Güncelik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak,
 • SGK emekli aylığı almamak ve 65 yaşını doldurmamış olmak,
 • Başvuru genel ve özel şartlarını karşılamak vb.

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 2022 yılında da belirlenen şartları taşıyan adaylar tarafından internet üzerinden kontrol edilebilir.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2022 detaylarını inceleyebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir